Експерт у лікуванні лупи

Грибок кожи ніг - діагноз, а не вирок

Грибок кожи ніг - діагноз, а не вирок

Що потрібно знати про епідермофітію ступнів?

Эпідермофітія стопи або грибок стопи ніг - це грибкове захворювання, яке вражає шкіру між пальцями ніг. Існує три основних типи епідермофітії стопи. Кожен тип вражає іншу частину стопи і може виглядати по-різному.1

Епідермофітія стопи викликана грибком, який росте на, або у верхньому шарі шкіри. Грибки краще за все ростуть в теплих вологих місцях, таких як ділянки між пальцями на ногах.

Епідермофітія легко поширюється. Нею можливо заразитись, торкнувшись пальців або стопи людини, у якої вона є. Проте найчастіше люди підхоплюють її, ходячи босоніж по зараженій поверхні біля басейну або в роздягальні. Далі грибки починають ріст у взутті, особливо якщо воно затісне і заважає циркуляції повітря.

Зауважте, при контакті з грибком, людина стає рознощиком інфекції і може передавати її оточуючим. При цьому зовнішні прояви захворювання у рознощика можуть бути відсутні як такі. Також, варто відзначити, що ризик повторного зараження вище у людей, які раніше вже хворіли цим захворюванням.2

Загальні прояви епідермофітії стопи, як правило, це запалення та свербіж шкіри стоп або шкіри між пальців ніг, можливі лущення, тріщини, хоча симптоми можуть різнитися залежно від її типу:

Мембранна форма інфекції пальців стоп зазвичай виникає між четвертим і п'ятим пальцями. Шкіра стає лускатою, облущується і тріскається. У деяких випадках ймовірне виникнення бактеріальної інфекції. Це може призвести до ще більшого пошкодження шкіри.
Мокасиноподібна форма інфекції може початися з невеликого подразнення на стопі. Потім шкіра на підошві або на п'ятці потовщується і тріскається.
Везикулярна форма інфекції починається з раптової появи під шкірою великих наповнених рідиною пухирів. Вони зазвичай виникають на нижній частині стопи, хоча можливі ураження і на інших ділянках стопи. До цього типу епідермофітії стопи також може приєднатися бактеріальна інфекція.

Як правило для лікування епідермофітії стопи використовуються протигрибкові препарати, які наносяться на шкіру (місцеві засоби). У більшості випадків підтверджену лікарем епідермофітію стопи можна лікувати в домашніх умовах за допомогою лосьйону, крему або спрею, які продаються без рецепту, наприклад, крем проти грибка НІЗОРАЛ®.2 Його необхідно наносити на уражені місця два рази в день протягом тижня. При більш тяжких ураженнях лікування потрібно продовжити ще на 2-3 дні після зникнення всіх симптомів з метою уникнення рецидиву.3 Ви також повинні стежити, щоб стопи залишалися чистими і сухими - вологе і тепле середовище сприяє поширенню грибка.

Будь-яку хворобу легше вилікувати, якщо вчасно її діагностувати. Ще краще - попередити захворювання.

Гарний догляд за стопами допоможе вилікувати і запобігти розвитку епідермофітії стопи.4

• Підтримуйте свою стопу у чистому і сухому стані
• Після плавання і прийому ванни висушуйте шкіру між пальцями
• Обирайте взуття, що не заважає циркуляції повітря всередині неї
• Носіть бавовняні шкарпетки, які вбирають вологу. Міняйте шкарпетки два рази на день.
• Провітрюйте взуття не менше 24 години перед його повторним використанням

У громадських басейнах і душових носіть взуття для душу.


_____________________________________________________________________________
1 Сергеев Ю.В., Шпігель Б.И., Сергеев А.Ю. Фармакотерапія мікозів. М.: Медицина для всіх, 2003.
Скрипкін Ю.К. "Шкірні та венеричні хвороби". Москва 2005. 
3 Відповідно до інструкції препарату крем НІЗОРАЛ®

4 Мартинов A.A., Степанова Ж.В., Козюкова O.A. Сучасні вимоги, що пред'являються до клінічних рекомендацій, і актуальність їх створення при мікозах стоп. Вісник дерматології і венерології. 2007 N 2. С.18-21.

banner-1

Як лікувати паховий грибок? Простий спосіб вилікувати і запобігти появі в майбутньому.

banner-2

Хочете позбавитись від грибка на ногах? Спробуйте крем НІЗОРАЛ®

А чи знаєте Ви, що:

фото1

У слов'ян були особливі способи боротьби з лупою. Для позбавлення від білих пластівців наші пращури використовували відвари і настої трав. Деякі рецепти використовуються і зараз, але не для боротьби з лупою, а для зміцнення і оздоровлення волосся. Так ополіскування волосся відваром мати-й-мачухи, лопуха або кропиви зміцнює коріння, надає блиск та робить волосся більш здоровим.Дізнайтесь, наскільки Ваша голова захищена віл лупи!

фото2

Яскравий тест розповість Вам, що необхідно знати про лупу, як з нею боротися та як запобігти.

Детальніше